Sipariş Formu

Aşağıdaki formu doldurup Gönder butonuna basınız

Lütfen Kırmızı Alanları Boş Bırakmayınız
Seçtiğiniz Tema :
Anasayfa Bilgiler
 • admin-paneli-nasil-olmalidir - Admin paneli web sayfalarının en çok kullanılan alanlarından birisidir. Admin paneli olmasa webmasterlar kendi içeriklerini sayfalarına asla ekleyemezler ve hiçbir şekilde siteyi zenginleştiremezler. Bu nedenle admin panelleri oldukça önemli olan bir sitede yer alan kısımdır.

  Admin Paneli Nasıl Olmalıdır?

  Admin paneli web sayfalarının en çok kullanılan alanlarından birisidir. Admin paneli olmasa webmasterlar kendi içeriklerini sayfalarına asla ekleyemezler ve hiçbir şekilde siteyi zenginleştiremezler. Bu nedenle admin panelleri oldukça önemli olan bir sitede yer alan kısımdır.

 • admin-paneli-nedir - Site kullanan herkesin en çok ihtiyaç duyduğu alan admin panelidir. Admin panelleri genelde siteyi yönetmek için kullanılan alandır. Orada webmaster ve editörlerin hizmet verdiği, içerik eklediği, görsel sunum ve video eklediği alandır.

  Admin Paneli Nedir?

  Site kullanan herkesin en çok ihtiyaç duyduğu alan admin panelidir. Admin panelleri genelde siteyi yönetmek için kullanılan alandır. Orada webmaster ve editörlerin hizmet verdiği, içerik eklediği, görsel sunum ve video eklediği alandır.

 • alan-adi-tescili-ne-demektir - Web sitesi aldığınız zaman bunu kullanabilmeniz için bir domaine ihtiyacınız olacak. Domain Web sitelerde kullanılan alan adının bir diğer adıdır. Alan adınızı seçtikten sonra bu isimle Url'de seçtiğiniz alan adı çıkacaktır.

  Alan Adı Tescili Ne Demektir?

  Web sitesi aldığınız zaman bunu kullanabilmeniz için bir domaine ihtiyacınız olacak. Domain Web sitelerde kullanılan alan adının bir diğer adıdır. Alan adınızı seçtikten sonra bu isimle Url'de seçtiğiniz alan adı çıkacaktır.

 • billboard-reklamciligi-ne-demektir - Billboard ilan tahtası anlamına gelmektedir. İlan tahtası genelde site ve firmaların tanıtımlarını en iyi şekilde ortaya sererek kullandıkları yöntemdir. Reklamın daha popüler olması ve tanınması için dışarıda kullanılan ilan tahtalarının bu konuda katkılarının ne kadar büyük olduğunu söyleyebiliriz. Sektör bu yönde kendini geliştirirken aynı zamanda firmasının da büyümesine katkıda bulunmaktadır. Bu genelde görsel, dijital baskılardan ve yazılardan oluşan bir pano şeklidir. Açık havalarda insanların daha çabuk fark edilmesini sağlamaktadır.

  Billboard Reklamcılığı Ne Demektir?

  Billboard ilan tahtası anlamına gelmektedir. İlan tahtası genelde site ve firmaların tanıtımlarını en iyi şekilde ortaya sererek kullandıkları yöntemdir. Reklamın daha popüler olması ve tanınması için dışarıda kullanılan ilan tahtalarının bu konuda katkılarının ne kadar büyük olduğunu söyleyebiliriz. Sektör bu yönde kendini geliştirirken aynı zamanda firmasının da büyümesine katkıda bulunmaktadır. Bu genelde görsel, dijital baskılardan ve yazılardan oluşan bir pano şeklidir. Açık havalarda insanların daha çabuk fark edilmesini sağlamaktadır.

 • dogal-yolla-baclink-nasil-alinir - Öncelikle baclink'İn ne olduğunu size anlatalım Baclink siteye giriş yapanlar için güzel hisler uyandıran gerçeklik payıdır. Burada dolandırıcılık, aldatmacılık söz konusu değildir.

  Doğal Yolla Baclink Nasıl Alınır?

  Öncelikle baclink'İn ne olduğunu size anlatalım Baclink siteye giriş yapanlar için güzel hisler uyandıran gerçeklik payıdır. Burada dolandırıcılık, aldatmacılık söz konusu değildir.

 • domain-nedir - Bir diğer adı alan adı olan domain sitenin temel yapı taşını oluşturmaktadır. Sitenize insanların daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamak amaçlı alana adları kullanılır. Alan adınızın daha kolay hatırlanabilmesi için seçeceğiniz isimde oldukça önem taşımaktadır. Eğer domain alan adınız mevcut değilse ziyaretçilerin sizlere ulaşım sağlaması biraz zor olabilir.

  Domain Nedir?

  Bir diğer adı alan adı olan domain sitenin temel yapı taşını oluşturmaktadır. Sitenize insanların daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamak amaçlı alana adları kullanılır. Alan adınızın daha kolay hatırlanabilmesi için seçeceğiniz isimde oldukça önem taşımaktadır. Eğer domain alan adınız mevcut değilse ziyaretçilerin sizlere ulaşım sağlaması biraz zor olabilir.

 • eticaret-sitesi-nedir - Eğer bir firma işletiyorsanız ve E-Ticaret kapsamlı çalışıyorsanız bu hizmetin 7/24 saat açık ve güncel tutulması gerekir. Zaten E-Ticaret sitelerinde firma işleten biri iseniz sürekli açık olması zorunlu kılınmıştır.

  E-Ticaret Sitesi Nedir?

  Eğer bir firma işletiyorsanız ve E-Ticaret kapsamlı çalışıyorsanız bu hizmetin 7/24 saat açık ve güncel tutulması gerekir. Zaten E-Ticaret sitelerinde firma işleten biri iseniz sürekli açık olması zorunlu kılınmıştır.

 • eticaretin-faydalari-nelerdir - Ticarete atılmak ve o ticaret üzerinden kazanç elde etmek her insanın hayali olsa gerek. Bu amaçla girişilen her işte mutlaka kazanç sağlamak söz konusu olabilmektedir. Yeter ki siz kendinize olan özgüven duygusunu harekete geçirin o zaman başarılı bir birey olacak kariyer yaşantınızda daha başarılı işler çıkartabileceksiniz.

  E-Ticaretin Faydaları Nelerdir?

  Ticarete atılmak ve o ticaret üzerinden kazanç elde etmek her insanın hayali olsa gerek. Bu amaçla girişilen her işte mutlaka kazanç sağlamak söz konusu olabilmektedir. Yeter ki siz kendinize olan özgüven duygusunu harekete geçirin o zaman başarılı bir birey olacak kariyer yaşantınızda daha başarılı işler çıkartabileceksiniz.

 • eticarette-basarili-olmanin-sirlari- - Kurumsal bir siteniz var ve bu site üzerinden ciddi gelirler elde etmek istiyorsunuz. Bunun sağlanabilmesi ve bu istekleriniz hayata geçirmeniz için engin bilgilere sahip olmanız gerekir. Çünkü site kontrolünü yapmak ve siteyi yönetmek biraz zeka isteyen bir durumdur.

  E-Ticarette Başarılı Olmanın Sırları

  Kurumsal bir siteniz var ve bu site üzerinden ciddi gelirler elde etmek istiyorsunuz. Bunun sağlanabilmesi ve bu istekleriniz hayata geçirmeniz için engin bilgilere sahip olmanız gerekir. Çünkü site kontrolünü yapmak ve siteyi yönetmek biraz zeka isteyen bir durumdur.

 • eticarette-icerik-nicin-onemlidir - Kaliteli bir içeriğin her zaman sitelerde vazgeçilmez bir özelliğe sahip olduğunu biliyor muydunuz? Kalite ve özgünlük söz konusu ise sizin için her zaman bu dez avantaj demektir. E-Ticarette iletişim ve müşteri memnuniyeti ile başlar. İyi bir irtibat ve sorunların tam olarak algılanmasını ve müşterinin sizden tam olarak neler beklediğini anlamanıza yardımcı olur.

  E-Ticarette İçerik Niçin Önemlidir?

  Kaliteli bir içeriğin her zaman sitelerde vazgeçilmez bir özelliğe sahip olduğunu biliyor muydunuz? Kalite ve özgünlük söz konusu ise sizin için her zaman bu dez avantaj demektir. E-Ticarette iletişim ve müşteri memnuniyeti ile başlar. İyi bir irtibat ve sorunların tam olarak algılanmasını ve müşterinin sizden tam olarak neler beklediğini anlamanıza yardımcı olur.

 • etkili-bir-web-tasarimi-nasil-yapilir - Web sitesi tasarımında acele bir iş yapmanız sizin bu site tasarımında başarısız bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle ön hazırlık yapmalı konuları en ayrıntılı bir şekilde nasıl düzenlemeniz gerekir. Ön hazırlık süreci sizin daha kaliteli bir performans sağlamanıza katkıda bulunacaktır. Bunun için planlarınızı önceden belirlemek o hedef noktasına ulaşmanız gerekir.

  Etkili Bir Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Web sitesi tasarımında acele bir iş yapmanız sizin bu site tasarımında başarısız bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle ön hazırlık yapmalı konuları en ayrıntılı bir şekilde nasıl düzenlemeniz gerekir. Ön hazırlık süreci sizin daha kaliteli bir performans sağlamanıza katkıda bulunacaktır. Bunun için planlarınızı önceden belirlemek o hedef noktasına ulaşmanız gerekir.

 • etkili-bir-web-tasariminda-renk-uyumunun-onemi-nedir - Kaliteli bir Web tasarlamayı düşünüyorsanız sitenin performansını arttıracak malzemeler kullanmalı ve hiçbir masraftan kaçınmamalısınız. Bunu yaparken ileriye dönük olacağını düşünebilmeli iyi bir iş ortaya çıkartabilmenizin bilincinde olmanız gerekir.

  Etkili Bir Web Tasarımında Renk Uyumunun Önemi Nedir?

  Kaliteli bir Web tasarlamayı düşünüyorsanız sitenin performansını arttıracak malzemeler kullanmalı ve hiçbir masraftan kaçınmamalısınız. Bunu yaparken ileriye dönük olacağını düşünebilmeli iyi bir iş ortaya çıkartabilmenizin bilincinde olmanız gerekir.

 • firmalarin-web-site-zorunlulugunun-nedenleri - Genelde siteleri işleten firmalar ve iş sahibi insanlar web sitesi yönetmek ister. Çünkü kariyerlerinde başarıya bir adım daha yaklaşabilmek için bu durum onlar açısından zorunlu bir halin içinde yer almaktadır.

  Firmaların Web Site Zorunluluğunun Nedenleri

  Genelde siteleri işleten firmalar ve iş sahibi insanlar web sitesi yönetmek ister. Çünkü kariyerlerinde başarıya bir adım daha yaklaşabilmek için bu durum onlar açısından zorunlu bir halin içinde yer almaktadır.

 • google-adwords-nedir - İnternetin yaygınlaştığı bir dönemde ticaretinde ani bir şekilde artması satıcıları ve web sahiplerini harekete geçirdi. Şuanda dünya üzerinde sanal pazarlama üzerine yoğunlaşmalar söz konusudur. Sanal pazarlama ve şirket ortaklığı derken internetten elde edilen ticaret anlayışı da gelişmiş bulunmaktadır. Bu nedenle Online kurulum hizmetlerinin ve web sitelerinin bu konuda payı oldukça büyüktür. Google Adwords nedir genelde sitelerde takip sistemini ele alan bir sıralama düzeyidir.

  Google Adwords Nedir?

  İnternetin yaygınlaştığı bir dönemde ticaretinde ani bir şekilde artması satıcıları ve web sahiplerini harekete geçirdi. Şuanda dünya üzerinde sanal pazarlama üzerine yoğunlaşmalar söz konusudur. Sanal pazarlama ve şirket ortaklığı derken internetten elde edilen ticaret anlayışı da gelişmiş bulunmaktadır. Bu nedenle Online kurulum hizmetlerinin ve web sitelerinin bu konuda payı oldukça büyüktür. Google Adwords nedir genelde sitelerde takip sistemini ele alan bir sıralama düzeyidir.

 • google-analytics-nedir-nicin-kullanilir - Google'nin popüler reklam ağından biri olan Analytics site ziyaretleri için gelişmiş bir araç olarak kullanılmaktadır. Genelde site işleri ile uğraşan kişilerin bu tür reklam ağı araçlarına oldukça ihtiyaç duymaktadırlar. Google kullanan biri iseniz ve Google hesabınız mevcut ise GoogleAnalytics'e ücretsiz bir şekilde kaydolma şansını elde etmiş olursunuz.

  Google Analytics Nedir? Niçin Kullanılır?

  Google'nin popüler reklam ağından biri olan Analytics site ziyaretleri için gelişmiş bir araç olarak kullanılmaktadır. Genelde site işleri ile uğraşan kişilerin bu tür reklam ağı araçlarına oldukça ihtiyaç duymaktadırlar. Google kullanan biri iseniz ve Google hesabınız mevcut ise GoogleAnalytics'e ücretsiz bir şekilde kaydolma şansını elde etmiş olursunuz.

 • google-reklami-nasil-verilir - Google'den reklam vermeniz için basit birkaç yol izlemeniz gerekir. Bunlardan birisi Google'nin araçlarıdır. Bu araçlar neler öncelikle size onlardan bahsedeceğiz. Gmail hesabınız varsa Google Adwords indirmeniz gerekecek.

  Google Reklamı Nasıl Verilir?

  Google'den reklam vermeniz için basit birkaç yol izlemeniz gerekir. Bunlardan birisi Google'nin araçlarıdır. Bu araçlar neler öncelikle size onlardan bahsedeceğiz. Gmail hesabınız varsa Google Adwords indirmeniz gerekecek.

 • grafik-tasarim-nedir-web-tasarimlarda-grafik-tasarimin-onemi - Web sitelerinde ve diğer araçlarda kullanılan görsellerin kişileştirilmiş sanatına grafik tasarım denir. Grafik tasarımın genel olarak tanımı görsellerin ve metnin algılanabilir özellikte olması ve kendi şeklini en iyi şekilde ifade edebilme şeklidir. Bu yüzden görsel zenginlik için grafiksel tasarımların değeri oldukça büyüktür. Şöyle bir ekrana baktığınızda sitenizde olağan üstü tasarımlar görürüsünüz.

  Grafik Tasarım Nedir? Web Tasarımlarda Grafik Tasarımın Önemi

  Web sitelerinde ve diğer araçlarda kullanılan görsellerin kişileştirilmiş sanatına grafik tasarım denir. Grafik tasarımın genel olarak tanımı görsellerin ve metnin algılanabilir özellikte olması ve kendi şeklini en iyi şekilde ifade edebilme şeklidir. Bu yüzden görsel zenginlik için grafiksel tasarımların değeri oldukça büyüktür. Şöyle bir ekrana baktığınızda sitenizde olağan üstü tasarımlar görürüsünüz.

 • hangi-domainler-daha-cok-tiklanir - Web sitesi tercih etiğiniz zaman alan adınızın yani domain uzantınızı iyi belirlemeniz gerekir. Eğer müşterilerin size daha kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız seçtiğiniz domain oldukça önem taşıyacaktır. Bazı domainler size ücretsiz bir şekilde verilmektedir.

  Hangi Domainler Daha Çok Tıklanır?

  Web sitesi tercih etiğiniz zaman alan adınızın yani domain uzantınızı iyi belirlemeniz gerekir. Eğer müşterilerin size daha kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız seçtiğiniz domain oldukça önem taşıyacaktır. Bazı domainler size ücretsiz bir şekilde verilmektedir.

 • hazir-web-sitelerinin-avantajlari - Site almadan önce her zaman en iyisine sahip olma hayallerine dalarız. En iyi bir site almak için bin bir yolu deneriz. Önce siteyi kendi isteklerimiz doğrultusunda yapmaya çalışırız. Daha sonra bu site için günlerimizi hatta aylarımızı harcarız. Kendimizce oluşturduğumuz bir siteye sahip olmak oldukça zordur.

  Hazır Web Sitelerinin Avantajları

  Site almadan önce her zaman en iyisine sahip olma hayallerine dalarız. En iyi bir site almak için bin bir yolu deneriz. Önce siteyi kendi isteklerimiz doğrultusunda yapmaya çalışırız. Daha sonra bu site için günlerimizi hatta aylarımızı harcarız. Kendimizce oluşturduğumuz bir siteye sahip olmak oldukça zordur.

 • hazir-web-sitesi-mi-yoksa-ozel-tasarim-mi - Site üzerinde merak konusu olan acaba hazır web sitesi mi almalıyım yoksa özel bir tasarım mı yapmalıyım konusu olmaktadır. Bu tamamen kişisel bir tercihtir. Plan yaparken hangisi sizin için uygun ise dilediğinizi seçmekte özgür sayılırısınız.

  Hazır Web Sitesi mi Yoksa Özel Tasarım mı?

  Site üzerinde merak konusu olan acaba hazır web sitesi mi almalıyım yoksa özel bir tasarım mı yapmalıyım konusu olmaktadır. Bu tamamen kişisel bir tercihtir. Plan yaparken hangisi sizin için uygun ise dilediğinizi seçmekte özgür sayılırısınız.

 • hazir-web-sitesi-ne-demektir - Çoğu insan herhangi bir site almaya kalkışırken genelde pek uğraşmak istemezler. Hazır bir site kurmak o düzeni hızlı bir şekilde ilerletmek isteler. Böylece Web sitesi tasarımında hazır siteler oldukça rağbet görmekte ve satılmaktadır. Hazır web sitelerinde öncelik kurallardan başlar. Bir site en iyi seviyeye gelebilmesi için kaliteli yazılımlara ihtiyaç duyar.

  Hazır Web Sitesi Ne Demektir?

  Çoğu insan herhangi bir site almaya kalkışırken genelde pek uğraşmak istemezler. Hazır bir site kurmak o düzeni hızlı bir şekilde ilerletmek isteler. Böylece Web sitesi tasarımında hazır siteler oldukça rağbet görmekte ve satılmaktadır. Hazır web sitelerinde öncelik kurallardan başlar. Bir site en iyi seviyeye gelebilmesi için kaliteli yazılımlara ihtiyaç duyar.

 • hazir-web-sitesinde-olmasi-gerekenler - Bir site almadan önce içinde var olan tema özelliklerini en iyi şekilde incelemeniz gerekir. Eğer site sizin istediğiniz temellerde değil ise site fiyatına göre bir site bakmanızda fayda vardır. Çünkü sitelerde fiyat ne kadar yüksek olursa tema özellikleri bir o kadar kaliteli ve fazla olmaktadır. Fakat standart bir paket düşünüyorsanız hazır web sitesinde olması gerekenler seçtiğiniz hesaba göre değişiklik göstermektedir.

  Hazır Web Sitesinde Olması Gerekenler

  Bir site almadan önce içinde var olan tema özelliklerini en iyi şekilde incelemeniz gerekir. Eğer site sizin istediğiniz temellerde değil ise site fiyatına göre bir site bakmanızda fayda vardır. Çünkü sitelerde fiyat ne kadar yüksek olursa tema özellikleri bir o kadar kaliteli ve fazla olmaktadır. Fakat standart bir paket düşünüyorsanız hazır web sitesinde olması gerekenler seçtiğiniz hesaba göre değişiklik göstermektedir.

 • hosting-nedir - Hosting web sayfalarında size özel açılmış alan demektir. Hazırladığınız sayfaları istediğiniz gibi yönete bilme şeklidir. Site üzerinde yapmış olduğunuz çalışmalardan konfigüre edilmiş sunucularda açılan alanın adıdır.

  Hosting Nedir?

  Hosting web sayfalarında size özel açılmış alan demektir. Hazırladığınız sayfaları istediğiniz gibi yönete bilme şeklidir. Site üzerinde yapmış olduğunuz çalışmalardan konfigüre edilmiş sunucularda açılan alanın adıdır.

 • internette-reklam-nasil-verilir - Sayfanızın gelişimi için ilk olarak reklama ihtiyaç duyarsınız. Çünkü reklam milyonlarca insanın sizin sayfanızdan haberdar olmasını sağlamaktadır. Reklamı ne amaçla açtığınız çok önemli bir bulgudur. Reklamı nerede vereceğiniz çok önemlidir.

  İnternette Reklam Nasıl Verilir?

  Sayfanızın gelişimi için ilk olarak reklama ihtiyaç duyarsınız. Çünkü reklam milyonlarca insanın sizin sayfanızdan haberdar olmasını sağlamaktadır. Reklamı ne amaçla açtığınız çok önemli bir bulgudur. Reklamı nerede vereceğiniz çok önemlidir.

 • mukemmel-bir-web-tasarimda-olmasi-gerekenler - Bir site sahibi iseniz kullanacağınız malzemelerin ve sitenizin alt yapısı hakkında engin bilgiye sahip olmanız gerekir. Çünkü site kullanımı tamamen kültürel etkenlerin içinde yer alır. Burada kuracağınız her yerleşim ve görsel tema sitenizin kitlesini büyütecek kalite farkını sizin yapmış olduğunuz sunum ile ortaya serecektir. Siteler iki farklı isim ile anımsanmaktadır. Bunlar kişisel web sitesi ve kurumsal web sitesi olarak ikiye ayrılmaktadır.

  Mükemmel Bir Web Tasarımda Olması Gerekenler

  Bir site sahibi iseniz kullanacağınız malzemelerin ve sitenizin alt yapısı hakkında engin bilgiye sahip olmanız gerekir. Çünkü site kullanımı tamamen kültürel etkenlerin içinde yer alır. Burada kuracağınız her yerleşim ve görsel tema sitenizin kitlesini büyütecek kalite farkını sizin yapmış olduğunuz sunum ile ortaya serecektir. Siteler iki farklı isim ile anımsanmaktadır. Bunlar kişisel web sitesi ve kurumsal web sitesi olarak ikiye ayrılmaktadır.

 • profesyonel-hazir-web-sitesi-nasil-olmalidir - Günlük yaşantımızda sitelerin önemini saymakla bitiremeyiz. Siteler şimdiki nesilde en iyi kazanç kapısı demektir. Bu kazançtan en iyi şekilde yararlanmak isteyenler kendilerine bir site satın almayı tercih ederler. Bu site ileri ki zamanlarda onların iş hayatını daha hızlı bir şekilde yaygınlaştıracaktır

  Profesyonel Hazır Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

  Günlük yaşantımızda sitelerin önemini saymakla bitiremeyiz. Siteler şimdiki nesilde en iyi kazanç kapısı demektir. Bu kazançtan en iyi şekilde yararlanmak isteyenler kendilerine bir site satın almayı tercih ederler. Bu site ileri ki zamanlarda onların iş hayatını daha hızlı bir şekilde yaygınlaştıracaktır

 • profesyonel-web-sitesi-tasarimi-nasil-olmalidir - Web sitesi denince akla ilk gelen profesyonel bir hizmet olup olmamasıdır. Profesyonel hizmetin sağlanabilmesi için kurumsal kimliğinize uygun bir şekilde web tasarımı yaptırmanız gerekir. Kimliğinizi en iyi şekilde kullanma seçeneklerinden birisi tercih ettiğiniz logonun tasarımı ve rengidir.

  Profesyonel Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

  Web sitesi denince akla ilk gelen profesyonel bir hizmet olup olmamasıdır. Profesyonel hizmetin sağlanabilmesi için kurumsal kimliğinize uygun bir şekilde web tasarımı yaptırmanız gerekir. Kimliğinizi en iyi şekilde kullanma seçeneklerinden birisi tercih ettiğiniz logonun tasarımı ve rengidir.

 • responsive-tasarim-ne-anlama-gelir - Web tasarımlarında webi en iyi şekilde ifade eden ve kullanıcıların girdiği ekran boyutlarının uzunluğunda yakalamış olduğu uyum demektir. Genelde telefon ve tabletlerin bilgisayara girdiğiniz zaman uyumlu olması gerekir.

  Responsive Tasarım Ne Anlama Gelir?

  Web tasarımlarında webi en iyi şekilde ifade eden ve kullanıcıların girdiği ekran boyutlarının uzunluğunda yakalamış olduğu uyum demektir. Genelde telefon ve tabletlerin bilgisayara girdiğiniz zaman uyumlu olması gerekir.

 • seo-nedir-sitelerde-seo-kullanmanin-onemi - Arama motorlarına yönelik iyileştirme çalışmalarına SEO denir. Optimizasyon çalışmalarında site içi ve site dışı çalışmaların özgün olması ve SEO uyumlu olmasına Google oldukça değer verir. Sadece Google değil diğer arama motorlarında da bu özellikler el üstünde tutulmaktadır. SEO'nun amacı bunu iyileştirerek sitenin ilk sıralamalarda yer almasını sağlamaktır.

  SEO Nedir? Sitelerde SEO Kullanmanın Önemi

  Arama motorlarına yönelik iyileştirme çalışmalarına SEO denir. Optimizasyon çalışmalarında site içi ve site dışı çalışmaların özgün olması ve SEO uyumlu olmasına Google oldukça değer verir. Sadece Google değil diğer arama motorlarında da bu özellikler el üstünde tutulmaktadır. SEO'nun amacı bunu iyileştirerek sitenin ilk sıralamalarda yer almasını sağlamaktır.

 • seo-uyumlu-makale-nasil-yazilir - Makale yazarlığında kişinin her konu hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olması gerekir. Öncelikle araştırmacı bir ruh taşımalı ve her araştırdığı soyut, somut nesneyi hayal gücünün birleşimi ile yazılara dökebilmelidir. Yazar olmak için öncelikle imla hatalarına dikkat etmek gerekir.

  SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

  Makale yazarlığında kişinin her konu hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olması gerekir. Öncelikle araştırmacı bir ruh taşımalı ve her araştırdığı soyut, somut nesneyi hayal gücünün birleşimi ile yazılara dökebilmelidir. Yazar olmak için öncelikle imla hatalarına dikkat etmek gerekir.

 • ucuz-web-sitesi-kimlere-gereklidir - Site hayatına yeni başlayanlar için ucuz web siteleri oldukça avantajlıdır. Çünkü yeni başlayan bir insan siteyi tam olarak kavrayamayacağından işe ucuz site ile başlar. Zamanla işlerini büyüttüğünde sitesini de doğal olarak büyütmek isteyecektir. Hizmete göre site kurmak yönetmek sizin belirleyeceğiniz bütçeye göre olur.

  Ucuz Web Sitesi Kimlere Gereklidir?

  Site hayatına yeni başlayanlar için ucuz web siteleri oldukça avantajlıdır. Çünkü yeni başlayan bir insan siteyi tam olarak kavrayamayacağından işe ucuz site ile başlar. Zamanla işlerini büyüttüğünde sitesini de doğal olarak büyütmek isteyecektir. Hizmete göre site kurmak yönetmek sizin belirleyeceğiniz bütçeye göre olur.

 • ucuz-web-sitesi-tasarimi-nasil-olmalidir - Genelde Web tasarımı yaptırmak isteyenlerin kilit noktası acaba kendi bütçeme göre bir web sitesi tasarımı yaptırmam mümkün mü sorusu oluyor. Birçok insan bütçesinin dışına çıkmak istemiyor. En iyi kriterlere sahip olmak ve başarılı bir site sahibi olabilmenin hayalini sürüyor. Genelde araştırma yaptığınız vakit karşınıza yüzlerce site teması çıkıyor. Bu da doğal olarak sizin aklınızı karıştırıyor. Bu yüzden sizlere düşen görev en iyisini seçe bilmenizdir. En ucuz fakat size göre en uygun modellere sahip sitelerin varlığından çoğu zaman haberiniz olmaz.

  Ucuz Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

  Genelde Web tasarımı yaptırmak isteyenlerin kilit noktası acaba kendi bütçeme göre bir web sitesi tasarımı yaptırmam mümkün mü sorusu oluyor. Birçok insan bütçesinin dışına çıkmak istemiyor. En iyi kriterlere sahip olmak ve başarılı bir site sahibi olabilmenin hayalini sürüyor. Genelde araştırma yaptığınız vakit karşınıza yüzlerce site teması çıkıyor. Bu da doğal olarak sizin aklınızı karıştırıyor. Bu yüzden sizlere düşen görev en iyisini seçe bilmenizdir. En ucuz fakat size göre en uygun modellere sahip sitelerin varlığından çoğu zaman haberiniz olmaz.

 • site-ici-optimizasyon-nasil-yapilir - Her web sitesi sahibi sitenin iyi yerlerde olması için çabalar. Bu nedenle Google sıralamada en iyi yere gelebilmek için site içi en optimizasyon işlemini yapmak isterler. Birçok alanda kendilerini geliştirmek ve kariyerlerini en üst düzeyde görmek isterler. İşte bütün bunların sağlanabilmesi için SEO'ya oldukça ihtiyaçları bulunmaktadır.

  Site İçi Optimizasyon Nasıl Yapılır?

  Her web sitesi sahibi sitenin iyi yerlerde olması için çabalar. Bu nedenle Google sıralamada en iyi yere gelebilmek için site içi en optimizasyon işlemini yapmak isterler. Birçok alanda kendilerini geliştirmek ve kariyerlerini en üst düzeyde görmek isterler. İşte bütün bunların sağlanabilmesi için SEO'ya oldukça ihtiyaçları bulunmaktadır.

 • sosyal-medya-yonetimi-nasil-yapilir - Bir marka oluşturmak ve bu markanın sesini bütün dünya'ya yaymaksa amacınız kendinizi ön plana çıkartmanın yollarını bulmanız gerekmektedir. Bu nasıl olacak diyorsanız öncelikle hedef kitlenizi ve yapacağınızı ürünün tanıtımı için ön hazırlık işlemlerine başlayınız. Diyelim ki bir profesyonel site aldınız. Bu siteyi kendi iş alanınızda kullanmak istiyorsunuz.

  Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

  Bir marka oluşturmak ve bu markanın sesini bütün dünya'ya yaymaksa amacınız kendinizi ön plana çıkartmanın yollarını bulmanız gerekmektedir. Bu nasıl olacak diyorsanız öncelikle hedef kitlenizi ve yapacağınızı ürünün tanıtımı için ön hazırlık işlemlerine başlayınız. Diyelim ki bir profesyonel site aldınız. Bu siteyi kendi iş alanınızda kullanmak istiyorsunuz.

 • web-siteleri-neden-ozgun-olmalidir - Sitenin kalitesini belirleyen özgünlüktür. Düşünün ki bir site sahibisiniz ve önünüze gelen yazıları kopyala yapıştır yolunu seçerek bir de bu siteden para kazanmayı düşünüyorsunuz. Bu mümkün değil. Siz ne kadar fark edilmez şunu da bunu da ekleyeyim diyorsanız Google ilk başta bunu fark edecek sitenizi hapse alacaktır. Sitenizin hapse alınması demek sandbox'a düşmesi demektir.

  Web Siteleri Neden Özgün Olmalıdır?

  Sitenin kalitesini belirleyen özgünlüktür. Düşünün ki bir site sahibisiniz ve önünüze gelen yazıları kopyala yapıştır yolunu seçerek bir de bu siteden para kazanmayı düşünüyorsunuz. Bu mümkün değil. Siz ne kadar fark edilmez şunu da bunu da ekleyeyim diyorsanız Google ilk başta bunu fark edecek sitenizi hapse alacaktır. Sitenizin hapse alınması demek sandbox'a düşmesi demektir.

 • web-sitelerinde-kullanilan-pagerank-ne-demektir-ne-ise-yarar - Pagerank,Google'nin sıralama değerini ortaya koyan düzen demektir. Genelde sayfaların 0'dan 10 'a kadar en iyi sıralarda yer aldığını gösteren değer sıralamasıdır.Google'nin kullanmış olduğu algoritmanın sonucunda yer alan bir puan tablosudur. Bu genelde web sitelerinde özgünlük kalitesi üzerine gerçekleştirilen bir değer sıralamasıdır.

  Web Sitelerinde Kullanılan Pagerank Ne Demektir Ne İşe Yarar?

  Pagerank,Google'nin sıralama değerini ortaya koyan düzen demektir. Genelde sayfaların 0'dan 10 'a kadar en iyi sıralarda yer aldığını gösteren değer sıralamasıdır.Google'nin kullanmış olduğu algoritmanın sonucunda yer alan bir puan tablosudur. Bu genelde web sitelerinde özgünlük kalitesi üzerine gerçekleştirilen bir değer sıralamasıdır.

 • web-sitelerinde-kurumsal-kimlik-nedir - Web sitelerinde kurumsal kimlik imaj çalışmasını en iyi şekilde ifade etme şeklidir. İmaj Çalışmaları nedir sitenin her türlü bilgiyi yeterli bir şekilde ele alması ve bu bilgiler doğrultusunda hareket etmesidir. Örneğin tarihsel konumlar, coğrafi konumlar, Turizm ve sektörler, Çalışma disiplini, iletişim bilgileri, Navigasyon hareketleri, kültürel konumlar, kuruluş amaçları, kuruluş tarihi gibi her türlü imaj çalışmasına kurumsal kimlik denir.

  Web Sitelerinde Kurumsal Kimlik Nedir?

  Web sitelerinde kurumsal kimlik imaj çalışmasını en iyi şekilde ifade etme şeklidir. İmaj Çalışmaları nedir sitenin her türlü bilgiyi yeterli bir şekilde ele alması ve bu bilgiler doğrultusunda hareket etmesidir. Örneğin tarihsel konumlar, coğrafi konumlar, Turizm ve sektörler, Çalışma disiplini, iletişim bilgileri, Navigasyon hareketleri, kültürel konumlar, kuruluş amaçları, kuruluş tarihi gibi her türlü imaj çalışmasına kurumsal kimlik denir.

 • web-sitelerinde-logo-tasarimi-nasil-olmalidir - Öncelikle sizlere logonun tam olarak ne olduğunu anlatmak istiyoruz. Logo demek,bir işletmeyi diğer işletmeden ayıran amblemdir. Firmalar kurumsal kimliklerini bu şekilde ifade ederek seslerini duyururlar. Amblemin yeri ve değeri büyüktür. Eğer bir iş sahibi iseniz ve işinizi tam olarak ifade etmek istiyorsanız sizin kurumsal bir logo tasarımına ihtiyacınız olacak. Bunu ne kadar düzgünce etkileyici bir şekilde yaptırırsanız ürün kimliğiniz bir o kadar artacaktır.

  Web Sitelerinde Logo Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

  Öncelikle sizlere logonun tam olarak ne olduğunu anlatmak istiyoruz. Logo demek,bir işletmeyi diğer işletmeden ayıran amblemdir. Firmalar kurumsal kimliklerini bu şekilde ifade ederek seslerini duyururlar. Amblemin yeri ve değeri büyüktür. Eğer bir iş sahibi iseniz ve işinizi tam olarak ifade etmek istiyorsanız sizin kurumsal bir logo tasarımına ihtiyacınız olacak. Bunu ne kadar düzgünce etkileyici bir şekilde yaptırırsanız ürün kimliğiniz bir o kadar artacaktır.

 • -web-sitelerinde-reklam-tasarimi-nasil-olmalidir - Site kullananların genelde kilit noktası kazanmaktır. Kazanmak için birçok imkanlarını ön plana atarlar ve ileri ki yaşantılarında ciddi gelirler elde ederler. Bu nedenle web tasarımı yapanlar ve site yönetenlerin ciddi oranlarda reklam hizmetini sağlayabilmesi gerekir. Reklam konusunda en iyi tasarımlar için çaba sarf etmelidirler.

  Web Sitelerinde Reklam Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

  Site kullananların genelde kilit noktası kazanmaktır. Kazanmak için birçok imkanlarını ön plana atarlar ve ileri ki yaşantılarında ciddi gelirler elde ederler. Bu nedenle web tasarımı yapanlar ve site yönetenlerin ciddi oranlarda reklam hizmetini sağlayabilmesi gerekir. Reklam konusunda en iyi tasarımlar için çaba sarf etmelidirler.

 • web-sitenizi-facebook-reklamlari-ile-tanitma-yollari - Bir site kurarken hedef nokta her zaman o site üzerinden ciddi anlamda değerler görmek ve sitenin büyüdüğünü izlemektir. Sizlerde kendi sitenizin büyüdüğünü izleyebilir admin panelinden yönetim panelini en iyi şekilde düzenleyerek bilgi sitemi içinde hizmet sağlayabilirsiniz. Bu nasıl olacak diyorsanız öncelikle profesyonel size özel bir sitenizin olması gerekir. Profesyonel sitelerden genelde Web tasarım üzerinde her türlü kalite hizmeti verilmektedir. Siz kendi temanızı seçerek hazır bir site alımını gerçekleştirebilirsiniz.

  Web Sitenizi Facebook Reklamları İle Tanıtma Yolları

  Bir site kurarken hedef nokta her zaman o site üzerinden ciddi anlamda değerler görmek ve sitenin büyüdüğünü izlemektir. Sizlerde kendi sitenizin büyüdüğünü izleyebilir admin panelinden yönetim panelini en iyi şekilde düzenleyerek bilgi sitemi içinde hizmet sağlayabilirsiniz. Bu nasıl olacak diyorsanız öncelikle profesyonel size özel bir sitenizin olması gerekir. Profesyonel sitelerden genelde Web tasarım üzerinde her türlü kalite hizmeti verilmektedir. Siz kendi temanızı seçerek hazır bir site alımını gerçekleştirebilirsiniz.

 • web-sitenizin-sandbox-a-dusmesinin-nedeni-nedir - Öncelikle sizlere sandbox'un ne olduğunu anlatalım. Eğer internet sitesinde haksız bir kazanç söz konusu ise ve bu başarıda ani bir artış varsa Google hemen bunu fark edecek ve sitenizi en arka sıralara atarak sandbox'a düşmesine neden olacaktır.

  Web Sitenizin Sandbox'a Düşmesinin Nedeni Nedir?

  Öncelikle sizlere sandbox'un ne olduğunu anlatalım. Eğer internet sitesinde haksız bir kazanç söz konusu ise ve bu başarıda ani bir artış varsa Google hemen bunu fark edecek ve sitenizi en arka sıralara atarak sandbox'a düşmesine neden olacaktır.

 • web-sitesi-ile-ziyaretci-sayisi-arttirmak - Site kurmak emek isteyen bir iştir. Bunun planlı olmasını yeğliyorsanız her şeyi en iyi şekilde düşünmek zorundasınız. Örneğin sitenizin iyi iş çıkarttığını anlayabilmeniz için sitenizin ziyaretçi sayısını en yüksek seviyeye taşımasını bilmeniz gerekir.

  Web Sitesi İle Ziyaretçi Sayısı Arttırmak

  Site kurmak emek isteyen bir iştir. Bunun planlı olmasını yeğliyorsanız her şeyi en iyi şekilde düşünmek zorundasınız. Örneğin sitenizin iyi iş çıkarttığını anlayabilmeniz için sitenizin ziyaretçi sayısını en yüksek seviyeye taşımasını bilmeniz gerekir.

 • web-sitesi-kullanirken-dikkat-edilmesi-gereken-hususlar - Site hayatına girişmeden önce yapacağınız çalışmaların nasıl olacağı hakkında ön analiz yapmanız gerekmektedir. Site alındıktan sonra ki profesyonelliği sizin tamamen yapacağınız tasarım ve içerikler ile alakalıdır. Siz nasıl özveri ile çalışırsanız siteniz de başarı yakalamanız söz konusudur. Sitede erişebilirlik çok önemlidir Bu yüzden urlnize tıklandığında hata kodu vermemeli bir kerede istenen adres açılmalıdır. Domain sizin belirleyeceğiniz alan tescil adıdır. Alan adınızın sayfa adresinde nasıl görünmesini istiyorsanız o şekilde bir alan adı oluşturmanız gerekir.

  Web Sitesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  Site hayatına girişmeden önce yapacağınız çalışmaların nasıl olacağı hakkında ön analiz yapmanız gerekmektedir. Site alındıktan sonra ki profesyonelliği sizin tamamen yapacağınız tasarım ve içerikler ile alakalıdır. Siz nasıl özveri ile çalışırsanız siteniz de başarı yakalamanız söz konusudur. Sitede erişebilirlik çok önemlidir Bu yüzden urlnize tıklandığında hata kodu vermemeli bir kerede istenen adres açılmalıdır. Domain sizin belirleyeceğiniz alan tescil adıdır. Alan adınızın sayfa adresinde nasıl görünmesini istiyorsanız o şekilde bir alan adı oluşturmanız gerekir.

 • web-sitesi-nedir-web-sitesi-ile-neler-yapilabilir - Web sitelerini iki ayrı kategoride açıklamak istiyoruz. Bunlar kişisel web siteleri ve kurumsal web siteleridir. Bu sayfaların ulaşılabilir hale gelmesini sağlamak ve web sitesine bir isim takmak gerekir. Her şeyi tam olarak düşündüğünüzde Web siteniz hazır hale gelecektir. Fakat burada en önemli etken alan adınızın olmasıdır. Alan adının bir diğer adı domaindir. Domainin ücretli ve ücretsizleri bulunmaktadır. Ücretsiz alan adına sahip olduğunuzda diğer alan adı ile farklılıklar yaşayacaksınız. Böylece sizin seçtiğiniz alan adı fiyat kalitesine göre değer kazanacaktır.

  Web Sitesi Nedir? Web Sitesi İle Neler Yapılabilir?

  Web sitelerini iki ayrı kategoride açıklamak istiyoruz. Bunlar kişisel web siteleri ve kurumsal web siteleridir. Bu sayfaların ulaşılabilir hale gelmesini sağlamak ve web sitesine bir isim takmak gerekir. Her şeyi tam olarak düşündüğünüzde Web siteniz hazır hale gelecektir. Fakat burada en önemli etken alan adınızın olmasıdır. Alan adının bir diğer adı domaindir. Domainin ücretli ve ücretsizleri bulunmaktadır. Ücretsiz alan adına sahip olduğunuzda diğer alan adı ile farklılıklar yaşayacaksınız. Böylece sizin seçtiğiniz alan adı fiyat kalitesine göre değer kazanacaktır.

 • web-sitesinde-navigasyon-nedir-navigasyon-neden-kullanilir - Web sitesinin en güzel yolu kullanılabilir alanın genişletilmesidir. Kullanılabilir alanda yön bulma ve yön verme işlemlerine ''navigasyon'' denir. Navigasyon bir sitenin düzenini belirler. Kolay bulunabilirlik özelliğini erişebilirliğini ortaya seren en kolay araçtır. Bunun sitede sağlanması kullanıcılar açısından oldukça rahat ve etkili bir yöntemdir. Genelde navigasyon özelliğine sahip olmayan siteler zor bulunan sitelerdir. Bunları bulabilmek için baya bir zaman harcamanız gerekir. Şimdi sizler için derlediğimiz web sitesinde navigasyon nedir? navigasyon neden kullanılır hakkında detaylı bilgilerden bahsedeceğiz.

  Web Sitesinde Navigasyon Nedir? Navigasyon Neden Kullanılır?

  Web sitesinin en güzel yolu kullanılabilir alanın genişletilmesidir. Kullanılabilir alanda yön bulma ve yön verme işlemlerine ''navigasyon'' denir. Navigasyon bir sitenin düzenini belirler. Kolay bulunabilirlik özelliğini erişebilirliğini ortaya seren en kolay araçtır. Bunun sitede sağlanması kullanıcılar açısından oldukça rahat ve etkili bir yöntemdir. Genelde navigasyon özelliğine sahip olmayan siteler zor bulunan sitelerdir. Bunları bulabilmek için baya bir zaman harcamanız gerekir. Şimdi sizler için derlediğimiz web sitesinde navigasyon nedir? navigasyon neden kullanılır hakkında detaylı bilgilerden bahsedeceğiz.

 • web-sitesini-mobil-uyumlu-yapma - Web sitesini masaüstü bir şekilde kullandığınız vakit müşterilerinizi size ulaşım sağlayabilmesi için sizin cep telefon numaranızı aramak isterler. Böylece site hakkında ön görüşlerini ve ne yapmak istediklerini telefondan irtibat kurarak uzunca bir şekilde konuşup aralarında anlaşma sağlarlar. Bu yüzden müşteri ilişkilerinde en önemli kural ulaşılabilir olmaktır. Sizi sürekli arayabilecekleri sabit bir hattınız muhakkak sitenizin iletişim bilgilerinde yer almalıdır.

  Web Sitesini Mobil Uyumlu Yapma

  Web sitesini masaüstü bir şekilde kullandığınız vakit müşterilerinizi size ulaşım sağlayabilmesi için sizin cep telefon numaranızı aramak isterler. Böylece site hakkında ön görüşlerini ve ne yapmak istediklerini telefondan irtibat kurarak uzunca bir şekilde konuşup aralarında anlaşma sağlarlar. Bu yüzden müşteri ilişkilerinde en önemli kural ulaşılabilir olmaktır. Sizi sürekli arayabilecekleri sabit bir hattınız muhakkak sitenizin iletişim bilgilerinde yer almalıdır.

 • web-tasarim-fiyatlari-ne-kadar-olmalidir - Site sahibi olabilmek için öncelikle hangi şekilde bir siteye sahip olmanız gerekir bunu belirlemelisiniz. Çoğu insan siteyi kendi kurmak ister. Ücretsiz bir site yaparak ileriki zamanlarda bunu kazanca dönüştürme hayaline girer. Fakat hiçbir zaman web tasarımları tek başına yapılabilecek bir kolaylıkta değildir. Siz ne kadar ücretsiz sitelere üye olmak ve bedava bir site hazırlamaya kalkışsanız bile bu sizi çok yoracaktır. Çünkü bu tür sitelerde gerçek dönüşümlü ve uzmanlaşmış kişilerin bilgisi ile kurulan site ve sizin yapacağınız siteyi yan yana koymamız mümkün değildir.

  Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar Olmalıdır?

  Site sahibi olabilmek için öncelikle hangi şekilde bir siteye sahip olmanız gerekir bunu belirlemelisiniz. Çoğu insan siteyi kendi kurmak ister. Ücretsiz bir site yaparak ileriki zamanlarda bunu kazanca dönüştürme hayaline girer. Fakat hiçbir zaman web tasarımları tek başına yapılabilecek bir kolaylıkta değildir. Siz ne kadar ücretsiz sitelere üye olmak ve bedava bir site hazırlamaya kalkışsanız bile bu sizi çok yoracaktır. Çünkü bu tür sitelerde gerçek dönüşümlü ve uzmanlaşmış kişilerin bilgisi ile kurulan site ve sizin yapacağınız siteyi yan yana koymamız mümkün değildir.

 • web-tasarimcilar-icin-en-uygun-font-onerileri - Web site tasarımlarında kullanılan font'un ne kadar önem taşıdığını ve site içinde ne kadar dikkat çektiğini biliyor muydunuz? Bu nedenle font seçiminde en doğru olanı ve en iyi olanı belirlemeniz gerekir. Bunun neden diyoruz biliyor musunuz? Sitenin gövdesini düşünün kolları varken bir diğer yanı eksik olursa vücut dili o esnekliği vermez her şey yarım görünür öyle değil mi? İşte site üzerinde kullanılan font ise sitenin asıl temel yapısıdır.

  Web Tasarımcılar İçin En Uygun Font Önerileri

  Web site tasarımlarında kullanılan font'un ne kadar önem taşıdığını ve site içinde ne kadar dikkat çektiğini biliyor muydunuz? Bu nedenle font seçiminde en doğru olanı ve en iyi olanı belirlemeniz gerekir. Bunun neden diyoruz biliyor musunuz? Sitenin gövdesini düşünün kolları varken bir diğer yanı eksik olursa vücut dili o esnekliği vermez her şey yarım görünür öyle değil mi? İşte site üzerinde kullanılan font ise sitenin asıl temel yapısıdır.

 • web-tasarimi-ne-demektir - Web tasarımı bir amaç uğruna kullanılan ve o yolda kendi başarısını en iyi şekilde ifade eden kişinin kullandığı alandır. Aktif bir web sitesi ile kişi hayal ettiğinden fazla işler çıkartır ve bunu uygulama yoluna girer. Site sahibi bir hedef noktasında ilerlemek ister. Hedef onun öncelikle hayalleridir. Hayallerini gerçekleştirebilmesi içinde profesyonel bir siteye ihtiyacı vardır.

  Web Tasarımı Ne Demektir?

  Web tasarımı bir amaç uğruna kullanılan ve o yolda kendi başarısını en iyi şekilde ifade eden kişinin kullandığı alandır. Aktif bir web sitesi ile kişi hayal ettiğinden fazla işler çıkartır ve bunu uygulama yoluna girer. Site sahibi bir hedef noktasında ilerlemek ister. Hedef onun öncelikle hayalleridir. Hayallerini gerçekleştirebilmesi içinde profesyonel bir siteye ihtiyacı vardır.